PIERWSZA OTWARTA KRAJOWA KONFERENCJA EDUKACYJNO-INFORMACYJNA „ŚWIAT O NAS”

Stowarzyszenie „Szansa dzieciom” i DOGadanka zapraszają na:
KRAJOWĄ KONFERENCJĄ EDUKACYJNO-INFORMACYJNĄ
ŚRODOWISK WSPIERAJĄCYCH INTEGRACJĘ, AKCEPTACJĘ i TOLERANCJĘ
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH z AUTYZMEM i SPRZĘŻENIAMI
„ŚWIAT O NAS”,
która odbędzie się 15 czerwca 2015 r.,
w auli Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego UJK (Krakowska 11)

9:00 REJESTRACJA
9:30-9:45 Oficjalne rozpoczęcie
9:45-11:15 „Spektrum zaburzeń autystycznych – etiologia, objawy, leczenie i rehabilitacja”
Agnieszka Mazur- absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim, psycholog kliniczny, doktor nauk humanistycznych z zakresu psychologii (Uniwersytet Warszawski), adiunkt w Zakładzie Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zajmuje się psychologią stosowaną – specjalizuje się w psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Autorka licznych publikacji z tego zakresu. Prowadzi badania dotyczące zaburzeń rozwojowych u dzieci (w tym głównie autystycznych).
11:15-12:15 „Edukacja w praktyce” – panel dyskusyjny
12:15-12:45 PRZERWA KAWOWA
12:45-14:15 „Animaloterapia w pedagogice specjalnej”
Beata Kulisiewicz- nauczyciel , oligofrenopedagog, psycholog zwierząt, dogoterapeuta. Autorka publikacji na temat dogoterapii, doktorantka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
14:15-15:45 „Rozwój osób z autyzmem. W kierunku nadziei”
Edward Bolak- współpracuje z Fundacją Wspólnota Nadziei już od ponad 12 lat. Jest specjalistą ds. autyzmu i kierownikiem Zespołu Wspierająco-Terapeutycznego.
15:45-16:00 ZAKOŃCZENIE – rozdanie certyfikatów udziału w konferencji.