Klub Kibiców (NIE)Pełnosprawnych

Bezpieczny stadion – konferencja PZPN

25 października, po raz osiemnasty odbyła się konferencja PZPN dotycząca bezpieczeństwa na stadionach, ale również kontaktów z kibicami w tym (co nas interesowało najbardziej) nowinek związanych z kibicami niepełnosprawnymi.

Ekspert ds. bezpieczeństwa – dr Steve Frosdick. Zaproszony z Wielkiej Brytanii specjalista przede wszystkim poruszał świadomość o odpowiedzialności podczas organizowania meczów, przedstawiał zależności pomiędzy organizatorami, zawodnikami i uczestnikami takiego widowiska. Prelekcja wzbogacona była filmami tematycznymi, a głównym jej przekazem było wspólne działanie Policji, organizatorów, służb porządkowych, a także samych kibiców na rzecz poprawy bezpieczeństwa. ,

O projektach kibicowskich opowie dr Dariusz Łapiński – Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami PZPN. Easy Acess to nowy trend, który zagościł na naszych stadionach podczas meczów reprezentacji tym samy zmienione zostało podejście do niepełnosprawności, która jeszcze w zeszłym roku była ściśle związana podczas tych wydarzeń piłkarskich z wózkiem. Audiodeskrypcja na meczach reprezentacji to milowy krok w dostępności. Dariusz Łapiński wspomniał również o roli Ośrodków Kibice razem w kształtowaniu obrazu kibicowskiej społeczności oraz co dla nas najistotniejsze o coraz większej roli Klubów Kibiców Niepełnosprawnych i Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. Miło było zobaczyć Kielce na liście miast które dołączyły do tej grupy. Miło było słuchać o majowym tygodniu dostępności.

Gratulacje dla Marcina Stasieczka – kierownika ds. bezpieczeństwa, który odebrał  wyróżnienie za całościowe zarządzanie organizacją i bezpieczeństwem meczów na Kolporter Arenie,(Korona Kielce została wyróżniona w raporcie Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącym organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej na szczeblu centralnym w sezonie 2017/2018. Kielecki klub w ogólnym rankingu ekstraklasy zajął wysokie 3. miejsce)

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją