Akcje

Kielce miastem przyjaznym mieszkańcom?

Kielce miastem przyjaznym mieszkańcom?  jest wiele do zrobienia, zanim będzie można powiedzieć tak o naszym mieście, ale zamiast marudzić trzeba zacząć działać.
Fundacja DOGadanka zorganizowała w tym celu pierwsze robocze spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciel organizacji zajmujących się działaniem na rzecz osób niepełnosprawnych i starszych w naszym mieście. Mamy nadzieję na wspólny dialog, wspólną ciężką pracę, która doprowadzi do poziomu Gdynia miasto bez barier i innych miast, gdzie zapanowała normalność i osoby z różnymi dysfunkcjami funkcjonują równie dobrze w przestrzeni publicznej jak pełnosprawni obywatele miasta.

Z przedstawicielami: Fundacja Szansa dla Niewidomych, Koło Naukowe Pomoc Psychologiczna i Psychoterapia, SOWS w Kielcach, Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska, Projekt Świętokrzyskie, oraz osobami zainteresowanymi tematyką.