fbpx
Akcje,  Bez kategorii,  Klub Kibiców (NIE)Pełnosprawnych,  Konferencje/ seminaria/ szkolenia

Konferencja: ROLA SPORTU W ŻYCIU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Serdecznie zapraszamy na I Konferencję pt.: ROLA SPORTU W ŻYCIU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH już 4 grudnia 2018 r. w sali konferencyjnej Korony Kielce znajdującej się na stadionie Suzuki Arena (Ściegiennego 6, Kielce).

 

Więcej na FB

Obowiązuje rejestracja, aby zdobyć bilet zarejestruj się już dziś na https://konferencjarolasportu.evenea.pl

 

 

Konferencja promująca aktywność społeczną osób niepełnosprawnych i ich najbliższych poprzez aktywny udział w wydarzeniach sportowych w Kielcach i działalności Klubu Kibiców (Nie)Pełnosprawnych Kielce. Dobór prelegentów umożliwia rozpowszechnienie tej idei wśród szerokiego grona odbiorców. Chcemy dotrzeć z przekazem tak do osób niepełnosprawnych jak i społeczności lokalnej.

Agenda konferencji ROLA SPORTU W ŻYCIU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH:

13:00 – 13:45 Rejestracja uczestników
13:30 – 13:50 Uroczyste rozpoczęcie konferencji
SESJA I
13:50 – 14:10 „Świat jest jeden, sport jest jeden, jedna jest miłość i potrzeba akceptacji”
– Michał Szafrański Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl
14:10 – 14:30 „Wolontariat sportowy” i „Sport osób niepełnosprawnych”- projekty 2019
– Danuta Papaj, Projekt Świętokrzyskie
14:30 – 14:50 „Niepełnosprawność a depresja”
– lek. med. Paweł Kukiz Szczuciński
14:50 – 15:20 Przerwa kawowa

SESJA II
15:20 – 15:40 „Easy Acces i działania PZPN skierowane do grupy osób niepełnosprawnych”
– dr Dariusz Łapiński, PZPN
15:40 – 16:00 Klub Kibiców (Nie)Pełnosprawnych Kielce
– Magdalena Pawlik- Paciorek i Aleksandra Bąk, Fundacja DOGadanka
16:00 – 16:30 PANEL DYSKUSYJNY

„Z pomocą sportu i jego kibiców razem możemy podnieść jakość życia wielu osób niepełnosprawnych na terenie naszego regionu.”

PRELEGENCI

Michał Szafrański to pierwszy z naszych szacownych prelegentów. Multimedalista Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych (rzut dyskiem, pchnięcie kula i rzut oszczepem). Członek Lekkoatletycznej Kadry Narodowej Osób Niepełnosprawnych. Medalista i uczestnik zawodów międzynarodowych m.in. potrójny medalista tegorocznych zawodów CP ISRA w Barcelonie. Podwójny medalista Mitingu w Berlinie (2018), uczestnik Mistrzostw Europy Berlin 2018
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie, Sołtys Sołectwa Nieznanowice. Jako jedyny mieszkaniec województwa świętokrzyskiego nominowany w Ogólnopolskim konkursie „Człowiek roku bez barier 2015”. Prezes i założyciel Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl, które od 2015 roku, aktywnie działa na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych.
http://www.michalszafranski.pl

Danuta Papaj jest prezesem Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie, Na co dzień jest doradcą podatkowym, dyrektorem biura europosła Bogdana Wenty, wiceprezesem Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie. Od zawsze związana z przedsiębiorcami. Mocno zaangażowana społecznie w działania na rzecz osób niepełnosprawnych, wydarzeń patriotycznych, rozwoju i pomocy dzieciom i młodzieży. Szczęśliwa żona, mama i babcia.

lek. med. Paweł Kukiz Szczuciński Lekarz specjalista Psychiatrii, biegły sądu i prokuratury w zakresie Psychiatrii, realizowana kolejna specjalizacja – Pediatria.
Okresowo – praca w Ośrodku rehabilitacji trędowatych Jeevodaya w Indiach. Ukończył specjalizację z psychiatrii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Po doświadczeniu związanym z pracą z dziećmi z rodzin trędowatych w Ośrodku Jeevodaya w Indiach otworzył kolejną specjalizację – z pediatrii – którą obecnie realizuje. Etatowo związany jest ze Szpitalem Powiatowym w Staszowie, przyjmuje też w Kielcach w przychodni przy ulicy Karczówkowskiej. Mieszka w okolicach Kielc. Jest też doradcą klubu parlamentarnego Kukiz’15. Jako lekarz łączący wiedzę pediatryczną z psychiatryczną Paweł Szczuciński specjalizuje się w kompleksowej terapii rodzin. Jest również biegłym sądowym. Od kilku lat jest również członkiem Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Był między innymi uczestnikiem misji humanitarnych w Peru, na pograniczu Syria/Liban, oraz w Irackim Kurdystanie niosąc pomoc dzieciom – ofiarom konfliktu z ISIS.

dr Dariusz Łapiński – Absolwent nauk politycznych Uniwersytetu Poczdamskiego, wieloletni pracownik naukowy polsko-niemieckiego Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
W latach 2008-12 odpowiedzialny za społeczne projekty współpracy z kibicami w rządowej spółce PL.2012 koordynującej proces przygotowań Polski do UEFA EURO 2012™. Od 2013 roku Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Magdalena Pawlik-Paciorek i Aleksandra Bąk – założycielki Fundacji DOGadanka, która kompleksowo zajmuje sie problemami osób niepełnosprawnych bez względu na ich wiek, płeć i rodzaj niepełnosprawności. Fundacja DOGadanka powołała Klub Kibiców (Nie)Pełnosprawnych.

 

PATRONAT 

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

PATRONAT MEDIALNY

Obraz może zawierać: tekst  Obraz może zawierać: tekst   Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

PARTNER STRATEGICZNY

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

PARTNERZY I MECENASI #przyjacieledogadanki

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.  Brak automatycznego tekstu alternatywnego.     

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content