fbpx

DOGOTERAPIA

Dogoterapia- prowadzana w oparciu o najwyższe standardy przez zespół: dogoterapeuta, przewodnik psa, odpowiednio wyszkolony i certyfikowany pies. Terapię wspomagają psy rasy Golden Retriever i Wyżeł Weimarski. Naszym atutem jest fakt iż pracują z nami doświadczone psy co jednoznacznie wpływa na zwiększenie możliwości i dyspozycyjność zespołu.

15775025_1397260183617667_8307569410060922860_o

Posiadamy wieloletnie i wieloaspektowe doświadczenie opierające się na kierunkowym wykształceniu niezbędnym do pracy z osobami niepełnosprawnymi i prowadzenia terapii. Nasz zespół to kwintesencja umiejętności i wiedzy umożliwiająca prowadzenie wielopłaszczyznowych zajęć w oparciu o połączenie różnych form terapii wspomagającej i metod pracy z niepełnosprawnymi. Jako jedyne w regionie pracujemy zgodnie ze światowymi standardami. Taki system pracy zapewnia optymalne działanie terapeutyczne, a także co niezwykle istotne bardzo mocno wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczestników zajęć.

Połączenie dogoterapii z arteterapią, biblioterapią i polisensoryczną stymulacją zmysłów zapewnia dostosowanie naszych działań do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta. Takie metody pracy pozwalają nam na prowadzenie zajęć z osobami o różnym stopniu niepełnosprawności. Prowadzimy terapię indywidualną i grupową. Mamy również szerokie doświadczenie w pracy z osobami zdrowymi w różnym wieku- animacja, integracja społeczna, zajęcia terapeutyczne i kynoedukacyjne. Istotnym elementem naszej pracy jest Program Profilaktyki Pogryzień, podczas którego tak dzieci jak i dorośli uczą się budowania prawidłowych zachowań względem psa. Bardzo istotnym nurtem naszej pracy w ostatnim czasie są zajęcia z osobami z lękiem lub fobią (w tym wypadku nasza praca jest poprzedzona zakończoną terapią psychologiczną).

 

PROGRAM „BEZPIECZNY PIES = BEZPIECZNE DZIECKO” – zajęcia kynoedukacyjne, to program profilaktyczny, którego założeniem jest zapobieganiem sytuacjom ryzykownym z udziałem psów i dzieci poprzez wskazywanie prawidłowych zachowań i działań.

1457585_10201054406542449_2009194764_n

“Najczęstszymi ofiarami pogryzień przez psy są dzieci. Jest to tym bardzie przykre, że często można uniknąć takich sytuacji: wystarczy nauczyć dziecko, jak właściwie traktować psy. Sytuacje takie mają miejsce zwykle wtedy, gdy sygnały ostrzegawcze wysyłane przez psa są nagminnie ignorowane, a pies czuje się zagrożony. Może zdarzyć się także, że dziecko drażni psa (przeszkadza mu w jedzeniu, spaniu czy ciągnie go za ogon, ucho lub zwyczajnie mocno przytula). Istnieje kilka powodów, dla których to dzieci są najczęstszymi ofiarami pogryzień. Dzieci są małe, szybko i chaotycznie się poruszają, biegają wymachując rękami. Takie zachowanie może u psa wywołać chęć pogoni, bądź lęk. Dodatkowo dzieci wydają z siebie piski, krzyki w niskiej tonacji, co nie wzbudza w psie autorytetu. Dzieci w wielu od 4 do 8 lat są najbardziej narażone na pogryzienia. Ale już w wieku 6 lat maluchy są w stanie pojąć i przestrzegać zasad obowiązujących w kontaktach z psem. Dlatego nie tylko psa trzeba nauczyć obchodzenia się z dzieckiem, ale i dziecko obchodzenia się z psem. W Stanach Zjednoczonych rocznie odnotowuje się prawie 5 milionów pogryzień przez psy, w Wielkiej Brytanii zgłasza się przeciętnie 200 000 ugryzień z czego jedna trzecia dotyczy dzieci. Human Society of United States szczuje, że 50% dzieci zostanie ugryzionych przez psa do 12 roku życia. W Polsce liczba pogryzień dzieci jest trudna do zweryfikowania, ponieważ większość z nich nie jest po prostu zgłaszana.”(za Beata Szoda zpazurem.pl)

Celem programu jest zdobycie/usystematyzowanie powyższej wiedzy i praktyczne jej zastosowanie w życiu codziennym. Zajęcia przebiegają w formie treningu umiejętności  oraz pozytywnych wzmocnień.

Szkolenia dogoterapeutów
W ramach prowadzonej działalności organizujemy szkolenia dla Dogoterapeutów – teoretyczne oraz praktyczne. Posiadamy bogate, wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, z udziałem specjalnie przygotowanych psów – z dziećmi, młodzieżą, seniorami, osobami z niepełnosprawnościami czy deficytami społecznymi. Prowadzimy zajęcia kynoedukacyjne oraz wspierające. Możesz się tego nauczyć od nas. Zapraszamy do kontaktu

Dodaj komentarz

Skip to content