fbpx

DOGOTERAPIA

W praktyce i teorii, dziećmi, młodzieżą i seniorami, osobami z niepełnosprawnościami, deficytami społecznymi zbieramy od lat wiedzę i doświadczenia mając możliwość współdziałania, rozmawiania i poszukiwania najlepszych dróg. Możesz się tego nauczyć od nas.

Prowadzimy dogoterapię w oparciu o najwyższe standardy przez zespół: dogoterapeuta – przewodnik psa, odpowiednio wyszkolony i certyfikowany pies. Terapię wspomagają psy rasy Golden Retriever i Wyżeł Weimarski.
Nasze atuty to:
Wieloletnie i wieloaspektowe doświadczenie opierające się na kierunkowym wykształceniu niezbędnym do pracy z osobami z niepełnosprawnościami i prowadzenia terapii wspomagającej.
Wieloletnie doświadczenie w hodowli, pracy z psem, i fakt, iż pracują z nami doświadczone psy co jednoznacznie wpływa na zwiększenie możliwości zespołu.
Nasz zespół to kwintesencja umiejętności i wiedzy umożliwiająca prowadzenie wielopłaszczyznowych zajęć w oparciu o połączenie różnych form terapii wspomagającej i metod pracy z niepełnosprawnymi.
Jako jedyne w regionie pracujemy zgodnie ze światowymi standardami. Taki system pracy zapewnia optymalne działanie terapeutyczne, a także co niezwykle istotne bardzo mocno wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczestników zajęć.
Prowadzimy terapię indywidualną i grupową.
Mamy wieloletnie i bardzo szerokie doświadczenie w pracy z osobami zdrowymi w różnym wieku.
Istotnym elementem naszej pracy jest Program Profilaktyki Pogryzień, podczas którego tak dzieci jak i dorośli uczą się budowania prawidłowych zachowań względem psa.
Bardzo istotnym nurtem naszej pracy w ostatnim czasie są zajęcia z osobami z lękiem lub fobią (w tym wypadku nasza praca jest poprzedzona zakończoną terapią psychologiczną).

Dodaj komentarz

Skip to content