fbpx

KONFERENCJA EDUKACYJNO-INFORMACYJNA „ŚWIAT O NAS: Nie ma zdrowia, bez zdrowia psychicznego”

FundacjaDOGadanka zaprasza serdecznie 16 września 2017 na KONFERENCJĘ EDUKACYJNO-INFORMACYJNĄ „ŚWIAT O NAS: Nie ma zdrowia, bez zdrowia psychicznego”

Konferencja taskierowana jest do psychologów, terapeutów, nauczycieli, rodziców i opiekunów dzieci z autyzmem, oraz wszystkich zainteresowanych osób.
4 panele konferencji obejmują:
– wprowadzenie do tematyki zaburzeń psychicznych, ze szczególnym uwzględnieniem autyzmu. Między innymi, przedstawione zostaną problemy, jakie napotykają osoby z zaburzeniami w trakcie kontaktów ze społeczeństwem, w tym brak zrozumienia i akceptacji ludzi zdrowych.
– omówienie pojawiających się problemów rozwojowych związanych z seksualnością u osób z zaburzeniami psychicznymi, autyzmem,
– poruszający tematykę nieprawidłowości diagnostycznych w szpitalach psychiatrycznych. Obecnie szacuje się, na podstawie sztokholmskich badań, że 3 na 4 dziewczynki/kobiety są źle diagnozowane i umieszczane na stałe w szpitalach psychiatrycznych docelowo.
– promocja działań zmierzających do zwiększenia pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi, ze szczególnym uwzględnieniem osób autystycznych. Przestawione zostaną najnowsze rezultaty badań nad terapiami wspomagającymi z grupy animaloterapii.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny i certyfikowany, obowiązuje mailowy system zgłoszenia udziału: dogadanka@onet.pl (w tytule maila prosimy wpisać KONFERENCJA)

Konferencja finansowana jest ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Prowadzenie działań edukacyjnych na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zdrowia psychicznego”

 

Dodaj komentarz

Skip to content