fbpx

Prelegenci i szczegółowy program konferencji

Prelegenci

Joanna Ławicka

joanna-lawicka-s-768x769
Pedagog specjalny, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Prezes zarządu Fundacji Prodeste od 2013 r. Autorka popularnej książki „Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera”. W organizacji działa od początku jej istnienia. Niełatwa we współpracy, ciągle poszukuje nowych pomysłów i rozwiązań. Do swoich zdań podchodzi z prawdziwie morderczą wytrwałością. Wymagająca – przede wszystkim od siebie. Ukończyła Uniwersytet Adama Mickiwicza na kierunku Pedagogika Specjalna w Poznaniu oraz studia doktoranckie na wydziale Historyczno – Pedagogicznym w Opolu. Uczestniczyła w licznych szkoleniach, kursach, konferencjach naukowych. W roku 2016 reprezentowała Fundację na XI Autism-Europe Congress w Edynburgu.

Urszula Ratajczak 

Ula
Pedagog specjalny, neurologopeda, mediator rodzinny. Realizatorka zajęć i warsztatów w ramach projektów: Fundacji Generator „Mój przyjaciel film”.Autorka rozmów z Januszem Zaorskim, Anną Dymną i Bohdanem Smoleniem na temat terapii i roli teatru w terapii do portalu internetowego dobraterapia.info. W latach 2014-2016 koordynator programu edukacji medialnej „Medi@lnie z autyzmem”, „Letnia Akademia Sztuki” oraz „Muzeum przyjazne osobie z autyzmem” dofinansowanych przez MKiDN. Prowadzi spotkania specjalistyczne, warsztaty, zajęcia terapeutyczne i wychowawcze na turnusach rehabilitacyjnych i koloniach. Od wielu lat – trener na szkoleniach Fundacji Prodeste. Autorka artykułów w czasopiśmie „Charaktery”. W latach 2016-2017 pomysłodawca i koordynator projektu „Festiwal twórczości filmowej osób ze spektrum autyzmu OutFilm”.

Aleksandra Oszczęda

Aleksandra Oszczęda
Pedagog specjalny, muzykoterapeuta. Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi oraz pedagogikę specjalną w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Od 2009 r. prowadzi terapię osób ze spektrum autyzmu w nurcie kognitywnym. Do obszaru jej szczególnych zainteresowań należy poszukiwanie skutecznych technik rozwijania samoświadomości i myślenia społecznego dla osób w każdym wieku. Autorka rozdziału „Przydatność eksperymentalnych próbek zadaniowych w procesie diagnozy dzieci z podejrzeniem ASD” w książce „Człowiek i autyzm” pod red. J. Kockiego, A. Kicińskiego. W latach 2016-2017 koordynatorka i trener projektu „Muzeum przyjazne osobie z autyzmem”.

Aleksandra Bąk

12063867_1070397609637261_5598266379842242876_n

Dogoterapeuta, trener profilaktyki pogryzień, fizjoterapeuta, prezes zarządu Fundacji DOGadanka. Związana ze środowiskiem osób niepełnosprawnych od ponad dwudziestu lat. Realizator projektów ” Nie Pełnosprawne Piekne” , ” Dogadajmy sie z życiem- innowacyjne metody wsparcia i terapii dzieci niepełnosprawnych”, ” Zadbajmy o siebie” . Organizatorka akcji edukacyjnych, warsztatów kynoedukacyjnych dla dzieci i dorosłych min. „Bezpieczny Pies Bezpieczne Dziecko”, „Zerwijmy łańcuchy”

Przewodniczący konferencji: Magdalena Pawlik-Paciorek, oligofrenopedagog, arteterapeuta.

Sekretarz konferencji- prowadzący sesje: Dariusz Łuczak, nauczyciel akademicki, konsultant psychoterapii i interwencji kryzysowej.

Plan konferencji:

9:30-10:30 REJESTRACJA
10:00-10:30 Oficjalne rozpoczęcie
10:30-12:00 Model rozwojowo – poznawczy w terapii osób z zaburzeniami psychicznymi, spektrum autyzmu –
12:00-13:30 Seksualność osób z zaburzeniami psychicznymi, autyzmem – tabu, czy ważny temat do rozmów
13:30-14:15 PRZERWA KAWOWA
14:15-15:45 O dziewczynkach/kobietach – „gra w chowanego, czyli o diagnostyce dziewcząt z zaburzeniami psychicznymi, spektrum autyzmu”
15:45-17:15 Animaloterapia w w pracy z dzieckiem ze specjalnym potrzebami.
17:15-17:30 ZAKOŃCZENIE – rozdanie certyfikatów udziału w konferencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny i certyfikowany, obowiązuje mailowy system zgłoszenia udziału: dogadanka@onet.pl (w tytule maila prosimy wpisać KONFERENCJA)

Konferencja finansowana jest ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Prowadzenie działań edukacyjnych na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zdrowia psychicznego”

4d3575ada94f2_o

Dodaj komentarz

Skip to content