KIELECKA REHA W DWÓCH CZĘŚCIACH, JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU!

Brak dostępnego opisu zdjęcia.Konferencja, środa 12 czerwca 2019 roku, Uniwersytet Jana Kochanowskiego
w Kielcach Wydział Pedagogiczny i Artystyczny, CEART – AULA, Kielce, ul. Krakowska 11

Temat przewodni – Wczesne wspomaganie rozwoju niewidomego i słabowidzącego dziecka

Ramowy program wydarzenia:

11:00 – rozpoczęcie konferencji (przywitanie zebranych; wprowadzenie w tematykę spotkania)
11:10 – 11:20 – Wręczenie statuetek w konkursie Idol Fundacji Szansa dla Niewidomych.
11:20 – 11:40 – 20 lat starań o świat otwarty dla niewidomych – Marek Kalbarczyk
(Prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych).
11:40 – 12:00 – Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z dysfunkcją wzroku – uwagi praktyczne – Agnieszka Wdówik (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach). .
12:00 – 12:20 – Działalność Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla osób niewidomych i niedowidzących Okręgu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Niewidomych jako odpowiedź na potrzeby dzieci z dysfunkcją wzroku – Aleksandra Ślusarska-Golc, Małgorzata Dudek (Okręg Świętokrzyski Polskiego Związku Niewidomych).
12:20 – 12:40 – Wczesne wspomaganie fundamentem prawidłowego rozwoju niewidomego dziecka – prezentacja wybranych materiałów dydaktycznych i metod współpracy terapeutów z rodzicami – Roksana Hajduk (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. św. Tereski w Rabce-Zdroju).
12:40-13:00 – dyskusja, podsumowanie i zamknięcie konferencji

Dla tych, którzy przybyć nie mogą – przeprowadzimy transmisję na żywo na Facebooku

PIKNIK INTEGRACYJNY

„ZAMKNIJ OCZY, ZOBACZ WIĘCEJ – ŚWIAT OTWARTY DLA NIEWIDOMYCH”

Piknik integracyjny, niedziela 16.06.2019 – Rynek w Kielcach – 15:00 – 19:00
Celem pikniku integracyjnego jest promowanie świata otwartego dla niewidomych,
świata, w którym potrzeby osób niepełnosprawnych są uwzględniane.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać ten świat.

W programie m.in.

Występy artystyczne na scenie (wokaliści Studia Piosenki Wojewódzkiego Domu Kultury
w Kielcach, wokaliści i tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach,
zespół Con Amore, niewidomi wokaliści – Magdalena Wywiał oraz Milena Rot)