fbpx
Bez kategorii

Usprawnijmy Kielce

O dostępność do kultury, sportu, miejsc towarzyskich spotkań czy użyteczności publicznej osób z niepełnosprawnościami- o dostępności do ich własnego życia- staramy się od lat. W naszych działaniach wszystko zaczyna się zawsze od wsłuchania się w problem, rozmowy i szukania rozwiązań.
Jakiś czas temu dzięki uprzejmości wielu ludzi z otwartymi umysłami wraz z Szansa dla niewidomych nagraliśmy film- ten materiał ma pokazać jak niewiele trzeba by było lepiej, jak niewiele wystarczy by wprowadzane zmiany były sensowne, jak drobiazgi powodują, że funkcjonowanie osób z różnymi niepełnosprawnościami w naszym mieście może być prostsze.

To wspaniale, że Kielce mają obecnie historyczny moment gdzie dostrzeżono, że organizacje pozarządowe w których zakresie działań są te skierowane do osób z niepełnosprawnościami „siedzą w temacie” i znają realne rozwiązani usprawniające nasze miasto tak by było miastem wszystkich mieszkańców.
Wszyscy musimy mieć świadomość, że rozwiązania związane z dostępnością to rozwiązania które są ukłonem w stronę coraz większej części naszej społeczności lokalnej. To również rozwiązania dla seniorów, osób w trakcie rehabilitacji czy choćby matek z dziećmi. Rozwiązania, które pozwalają najbliższym osób z niepełnosprawnością na bycie aktywnym.

Od dawna na różne sposoby prowadzimy dialog między organizacjami pozarządowymi. Z wielką radością przyjęliśmy fakt, że w Kielcach powstała Tymczasowa Rada ds Osób z Niepełnosprawnościami:
„Szanowni Państwo, dnia 30 maja podczas spotkania z przedstawicielami organizacji w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych, które odbyło się w Urzędzie Miasta, powołana została Tymczasowa Rada do spraw Osób z Niepełnosprawnościami. Głównym jej zadaniem jest przygotowanie regulaminu działania Kieleckiej Rady do spraw Osób z Niepełnosprawnościami nad czym nasz zespół już intensywnie pracuje.
Za podstawę działań przyjęto dialog w środowisku, dlatego już dziś zapraszamy do zgłaszania wszelkich uwag, które mogą okazać się pomocne przy tworzeniu regulaminu na adres mailowy:
radaonkielce@gmail.com
Zachęcamy także do zgłaszania organizacji pozarządowych, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Miasta Kielce do bazy Urzędu Miasta na adres mailowy: magdalena.oleksiak@um.kielce.pl ”

Usprawnimy Kielce film

Skip to content