fbpx
Metamorfozy

(NIE)Pełnosprawne Piękne!- przystanek Kielce

Metamorfozy na dobre zagościły w kraju nad Wisłą. Niemal w każdych kobiecych mediach można natrafić na opowieści o wspaniałych przemianach Polek. Czasem to akcje skierowane do grupy zawodowej jak np. przemiana redaktorek jednego z pism kobiecych z okazji 8 marca, czasem do osób wypalonych zawodowo, po przejściach w życiu osobistym… My nie chcemy zmieniać diametralnie naszych dziewczyn, nie zaproponujemy im wywalenia wszystkich ciuchów z szafy i zapełniania jej nowymi ubraniami pasującymi do wystylizowanej, całkiem innej powierzchowności.
Naszym celem jest zgoła coś innego: pokazanie społeczeństwu, że młode kobiety pomimo swojej niepełnosprawności są piękne. Że tak nasze uczestniczki jak ich zdrowe rówieśniczki mają w sobie marzenie o przygodzie w błysku fleszy. I że wystarczy to co lubi każda z nas- dobry kosmetyk, fryzjer, stylizacja i fotograf by powstały piękne zdjęcia pięknych młodych kobiet.
Naszym celem jest pokazanie ludziom, którzy nadal mają wielki problem ze zdrowym traktowaniem osób niepełnosprawnych, które w przestrzeni publicznej uciekają wzrokiem, zachowując się czasem dość irracjonalnie, że kobiety biorące udział w naszej akcji to wspaniali piękni ludzie jak każdy z naszej społeczności. Dążymy do przywrócenia tym młodym kobietom wiary w to, że jeżeli ktoś ma problem z odnalezienie się w ich towarzystwie to jest jego problem i jego nieprzystosowanie społeczne nie ich. To nasza kolejna próba integracji społecznej osób zdrowych z niepełnosprawnymi.
Pierwszy etap akcji został zorganizowany w Skarżysku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, teraz pracujemy nad akcją w Kielcach a to z pewnością nie koniec. Wspaniałe jest to jak wiele osób włącza się w akcję pracując na efekt końcowy.

Skip to content